Kika in i visningslägenheten i Torpa!
Vi bygger massa nytt över hela stan, bland annat på Smögengatan i Torpa. I fredags visade byggledarna bygget och den fina visningslägenheten i området, där 64 familjer flyttar in efter årsskiftet. Häng med på lite husesyn!

.
Förutom att vi fick se visningslägenheten i fredags, gjordes en noggrann genomgång av lägenheterna för att det ska bli rättvisa hyror i husen.
.
– Vi jobbar med kvalitetshyra där den som bor med maffig utsikt och läge, med mindre insyn får betala mer än grannen med ett mer ordinärt läge, berättar Poseidons uthyrare Sue-Ann Lundin, som börjar hyra ut de första lägenheterna i kvarteret nu i höst. Här är hon med biträdande byggledare Tove Lundström som syns till vänster i bild.
.
Uthyrningen för Torpa, samt våra nya hus vid Titteridamm intill Angered Centrum drar igång nu under hösten. Läs mer här om hela våra nyproduktion. Och håll utkik här på hemsidan när uthyrningen startar upp!
.
Här lite bilder inifrån visningslägenheten
Välkommen in i lägenheten!
Rymligt badrum med grå klinker på golvet, vit klinker på väggarna och tvättmaskin samt torktumlare.
Vy från vardagsrummet ut över balkongen, grannhusen och den pågående byggnationen.
Tack för visning, vi ses när huset är färdigbyggt!